Zajęcia dodatkowe

Przedszkole to miejsce, w którym dziecko odkrywa swoje zainteresowania i talenty oraz może rozwijać je poprzez uczestnictwo w zajęciach dodatkowych, które prowadzą nauczyciele placówki oraz za odpłatnością firmy zewnętrzne wg ich oferty.

Dzięki takim zajęciom dziecko może przekonać się, jakiego rodzaju aktywności sprawiają mu najwięcej radości i satysfakcji. W zajęciach dodatkowych oferowanych w naszym przedszkolu uczestniczą dzieci z tej samej lub z różnych grup przedszkolnych, dzięki czemu mogą również bliżej się poznać i nawiązać nowe przyjaźnie.

W naszym przedszkolu oferowane i prowadzone są zajęcia z różnych dziedzin m.in.:

JĘZYK ANGIELSKI

dzieci wprowadzane są w świat języka angielskiego w naturalny sposób, podczas zajęć wspomagana jest wrodzona łatwość naśladowania wymowy i odkrywania reguł językowych, dzieci poznają słowa i zwroty w języku angielskim dzięki formom zabawowym, podczas których świetnie się bawią.

RYTMIKA

zajęcia rytmiczne łączą ona w sobie taniec, śpiew, muzykę, grę na instrumentach, improwizację instrumentalną i ruchową, pozwalają wykształcić u dzieci koordynację ruchową, umiejętności odtwarzania rytmu, tempa i metrum oraz rozpoznawania wysokości i dynamiki dźwięków, zajęcia mają wpływ na zdolności muzyczne dzieci i na ich sprawność fizyczną oraz umysłową, poprawiają pamięć wzrokową i słuchową oraz przygotowują przedszkolaków do przyszłych występów publicznych, dzieci uczą się piosenek, prostych układów tanecznych i wzbogacają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie.

KLUB MAŁEGO BADACZA

dzieci zgłębiają tajniki świata, przeprowadzają eksperymenty, doświadczenia, poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania, uczą się wyciągania wniosków, kształtują swoją umiejętność przewidywania oraz umiejętność planowania i cierpliwość.

ROBOTYKA

to wielka kreatywna zabawa pobudzająca wyobraźnię i twórcze myślenie dziecka, to również hobby z przyszłością – być może któryś z młodych inżynierów będzie realizował kiedyś swoją pasję zawodowo?

PROGRAMOWANIE I KODOWANIE

dzieci wprowadzane są w świat nowych technologii, wdrażane są do stosowania, odczytywania i tworzenia prostych układów kodowych; podczas zajęć uczą się rozwiązywania zagadek logiczno-matematycznych i podstaw programowania.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

zajęcia kształtują prawidłową postawę, uelastyczniają i usprawniają ciało, uczą gracji, pięknych ruchów, ale też dyscypliny, uwrażliwiają na muzykę.

TANIEC

podczas zajęć dzieci uczą się różnych układów tanecznych, synchronizacji ruchów; uwrażliwiają się na muzykę, kształtowane jest ich poczucie rytmu oraz umiejętność zapamiętywania i kojarzenia;

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

podczas nich dzieci poznają różne techniki plastyczne – także te niekonwencjonalne, poznają różne rodzaje sztuki, rozwijają wyobraźnię i kreatywność, kształtują zdolności manualne, poprzez sztukę odkrywają świat matematycznych fascynacji;

ZAJĘCIA TEATRALNE

podczas nich dzieci poznają różne rodzaje teatru i dowiadują się, na czym polega gra aktorska oraz jakie są formy teatralne, uczą się wyrażać słowem sytuacje, pokazywania ciałem i mimiką uczuć, stanów, emocji, wdrażają się do współpracy i wystąpień publicznych;

ZAJĘCIA KULINARNE

na zajęciach dzieci mają okazję przygotowywać różne nieskomplikowane potrawy, uczą się zasad zdrowego żywienia i higieny spożywania posiłków; przy okazji próbują chętniej nowych potraw i uczą się przestrzegania zasad bezpieczeństwa;

RELIGIA

na zajęciach dzieci poprzez zabawę, dyskusję i śpiew uczą się podstaw religii katolickiej;

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI GOŚĆMI

cykliczna forma spotkań i wycieczek umożliwiająca dzieciom poznawanie ludzi o różnych zawodach, pasjach, talentach, którzy opowiadają o swoim warsztacie pracy, opowiadają o ciekawostkach, inspirują do twórczych działań, dzieci mają możliwość stawiania pytań oraz prezentowania gościom własnych umiejętności i pomysłów.

ZAJĘCIA SZACHOWE

W przedszkolu odbywają się zajęcia szachowe. Spotkania prowadzą instruktorzy Polskiego Związku Szachowego z Akademii Szachowej Sobocińscy, którzy poprzez zabawę wprowadzają podopiecznych w magiczny świat szachów. Zalety królewskiej gry w rozwoju dzieci są olbrzymie. Szachy uczą logicznego i abstrakcyjnego myślenia, rozwijają kreatywność i samodzielność, ćwiczą umiejętność ponoszenia konsekwencji własnych decyzji. Pozwalają na ćwiczenie koncentracji i skupienia dziecka. Prowadzący podczas swojej pracy z najmłodszymi starają się, aby zajęcia były dla nich ciekawe, angażujące i wszechstronnie rozwijające.

Korzyści z uczestnictwa dziecka na zajęciach dodatkowych organizowanych w przedszkolu:

  • Dziecko uczestniczy w zajęciach podczas pobytu w przedszkolu, w czasie, w którym jego aktywność jest najbardziej efektywna. 

  • Zajęcia odbywają się na terenie przedszkola, co pozwala na zaoszczędzenie czasu rodzicom i uniknięcie dodatkowych dojazdów.

  • Oferta pozwala dostosować zajęcia do zmieniających się zainteresowań i potrzeb dziecka. Dzieci mają możliwość obejrzenia zajęć i dołączenia do już utworzonej grupy także w ciągu roku.

  • Czas i częstotliwość spotkań są dostosowane do wieku i możliwości dzieci, dzięki czemu nie są one przemęczone i z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

  • Oferta zajęć dodatkowych jest na bieżąco aktualizowana. Współpracujemy z osobami, które pasjonują się tym co robią. Potwierdzają to ich liczne osiągnięcia i certyfikaty.

  • W godzinach pracy przedszkola można skorzystać z zajęć terapeutycznych oraz fachowej porady specjalistów (omówienie w zakładce: zajęcia specjalistyczne).

Zachęcamy do wybrania wraz z dzieckiem zestawu zajęć najbardziej dopasowanych do jego potrzeb i zainteresowań.

2019 © Copyright - Miejskie Przedszkole NR 5 w Zambrowie - Projekt arcyNET.pl. Wykonanie MARKOMP.pl
Zmień rozmiar
Kontrast