REKRUTACJA
Rekrutacja do Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie
na rok szkolny 2020/2021
rozpoczyna się 2 marca 2020r.
Przebiegać będzie zgodnie z terminami postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli określonymi w Zarządzeniu Nr 0050.8.2020 Burmistrza Miasta Zambrów z dnia 21 stycznia 2020r.
Terminy rekrutacji przedstawia poniższy harmonogram:
Lp. | Rodzaje czynności | Termin w postępowaniu rekrutacyjnym | Termin w postępowaniu uzupełniającym |
1. | Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. | 2 – 16 marca | 18 maja |
2. | Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art.150ust.7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe. | 18 – 23 marca | 20 maja |
3. | Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. | 6 kwietnia | 29 maja |
4. | Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia. | 14 kwietnia | 10 czerwca |
5. | Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. | 20 kwietnia | 15 czerwca |
Rodzice, składając dokumenty w związku z kontynuacją wychowania przedszkolnego bądź przyjęciem dziecka do przedszkola, wyrażają zgodę na umieszczenie danych dziecka na listach przedstawianych w toku rekrutacji.
ZASADY REKRUTACJI DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 5 W ZAMBROWIE
ZASADY REKRUTACJI
DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 5 W ZAMBROWIE
( na podstawie Regulaminu Rekrutacji
do Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie)
Postanowienia ogólne
- Regulamin nie dotyczy przyjęcia dziecka do przedszkola w trakcie roku szkolnego. W tym przypadku decyzję o przyjęciu do przedszkola podejmuje dyrektor przedszkola.
- Rejestracja kandydatów do przedszkola odbywa się bezpośrednio w przedszkolu.
- Rekrutacja do przedszkola prowadzona jest na wolne miejsca. Informację o liczbie wolnych miejsc na dany rok szkolny podaje do publicznej wiadomości dyrektor przedszkola. Informacja umieszczana jest na tablicy ogłoszeń. Informacja podawana jest przed terminem rekrutacji, po rozpatrzeniu deklaracji rodziców o kontynuowanie wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające już do przedszkola.
- Dyrektor przedszkola podaje do publicznej wiadomości w formie ogłoszonego komunikatu informacje o terminie rekrutacji, kryteriach, wymaganych dokumentach i warunkach przyjęcia dziecka do przedszkola.
- Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna, powoływana przez Dyrektora Przedszkola.
- Przedszkole prowadzi nabór w oparciu o zasadę powszechnej dostępności.
- Postanowienia niniejszego regulaminu dotyczą wniosków, w których wskazano Miejskie Przedszkole Nr 5 jako przedszkole pierwszego wyboru.
Zasady rekrutacji
- Do przedszkola przyjmowane są:
- dzieci w celu odbycia rocznego obowiązkowego wychowania przedszkolnego
- dzieci w wieku od 3 do 5 lat;
- w wyjątkowych wypadkach może być przyjęte dziecko 2,5 – letnie.
- Do przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Miasta Zambrów.
- Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest złożenie wniosku, który można pobrać ze strony internetowej przedszkola lub bezpośrednio w placówce od dnia ustalonego zgodnie z harmonogramem rekrutacji.
- Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Wnioski niekompletne, wypełnione nieprawidłowo nie będą rozpatrywane.
- Po ogłoszeniu wyników rekrutacji rodzic dziecka zobowiązany jest do potwierdzenia woli – złożenia oświadczenia, w terminie zgodnym z harmonogramem rekrutacji.
- W przypadku składania wniosków o przyjęcie do przedszkola do większej liczby placówek, rodzic określa preferencje co do kolejności przyjęcia.
Postępowanie rekrutacyjne
- Postępowanie rekrutacyjne składa się z następujących etapów:
- Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola – wg harmonogramu rekrutacji;
- postępowanie rekrutacyjne przeprowadzane przez Komisję Rekrutacyjną – wg harmonogramu rekrutacji;
- podanie do publicznej wiadomości, poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie przedszkola listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych a następnie listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola – wg harmonogramu rekrutacji;
- postępowanie odwoławcze – wg regulaminu;
- postępowanie uzupełniające, w przypadku, gdy po przeprowadzeniu podstawowej rekrutacji przedszkole dysponuje nadal wolnymi miejscami – do końca sierpnia b.r.
- W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:
- wielodzietność rodziny;
- niepełnosprawność kandydata;
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
- objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Powyższe kryteria mają jednakową wartość. Komisja przyjmuje dla każdego kryterium wartość – „ 1”.
- W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego i wystąpienia niemożności wyboru kandydatów, gdyż ich liczba przekracza liczbę miejsc, komisja przeprowadza dla tej grupy drugi etap postępowania rekrutacyjnego.
- W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego uwzględnia się kryteria i punktację określone w uchwale Rady Miasta. Są to następujące kryteria:
- pozostawanie obydwojga rodziców w zatrudnieniu albo rodzica samotnie wychowującego kandydata w zatrudnieniu lub prowadzenie działalności gospodarczej – 2 punkty,
- jedno z rodziców kandydata pozostaje w zatrudnieniu lub prowadzi działalność gospodarczą – 1 punkt,
- położenie przedszkola najbliżej miejsca zamieszkania lub miejsca pracy jednego z rodziców – 1 punkt,
- uczęszczanie rodzeństwa kandydata do tego przedszkola – 1 punkt,
- W przypadku, gdy wszyscy kandydaci zamieszkali w gminie są przyjęci do przedszkola pierwszego wyboru, a przedszkole dysponuje wolnymi miejscami, przeprowadza postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów, którzy nie zostali przyjęci do innych przedszkoli na terenie gminy z zastrzeżeniem zmiany terminów.
- Do przedszkola mogą być przyjęci kandydaci zamieszkali poza obszarem gminy, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami.
- Publikacja wyników naboru odbędzie się nie później niż w terminie wskazanym w harmonogramie rekrutacji. Poprzez zamieszczenie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do danego przedszkola na tablicy ogłoszeń.
- Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal posiada wolne miejsca, dyrektor przedszkola przeprowadza postępowanie uzupełniające, które kończy się z dniem ostatnim miesiąca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
Wymagana dokumentacja na potrzeby rekrutacji
- Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola jest złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z wymaganymi załącznikami.
- Wniosek pobiera się bezpośrednio z przedszkola lub strony internetowej przedszkola.
- Wypełniony wniosek wraz z załącznikami składa się we wskazanym terminie w przedszkolu pierwszego wyboru.
- Do wniosku dołącza się opcjonalnie dokumenty*:
- oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata wg załącznika nr 1;
- orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność kandydata;
- oświadczenie lub orzeczenie o niepełnosprawności rodzica/opiekuna lub rodziców/opiekunów kandydata lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 ze zm.);
- prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz/lub (w przypadku braku podstaw do wyroku sądu czy aktu zgonu) oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem wg załącznika nr 3;
- dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
- zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu, wydruk ze strony Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, informacja z Krajowego Rejestru Sądowego;
- oświadczenie rodziców lub zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu;
- oświadczenie rodziców o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do tego samego przedszkola wg załącznika nr 2.
* Dokumenty są składane: w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu bądź też postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.
(Dz. U. z 2017 r. poz. 697, 1292 i 2217 oraz z 2018 r. poz. 107 i 416)
- Oświadczenia, o których mowa w § 6 ust. 4 pkt 1-4 składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań”.
- Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej może żądać od rodziców/opiekunów dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach. Przewodniczący wskazuje termin dostarczenia żądanych potwierdzeń.
- Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej może zwrócić się do Burmistrza Miasta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata o potwierdzenie okoliczności przedstawionych w oświadczeniach rodzica/opiekuna. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka może być zweryfikowane w drodze wywiadu, o którym mowa w art. 23 ust. 4a ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.
- Odmowa przedłożenia dokumentów, o które zwrócił się Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej jest równoznaczna z rezygnacją z udziału w rekrutacji, natomiast odmowa dostarczenia innych dokumentów pozbawia możliwości korzystania z pierwszeństwa przyjęcia określonego w kryteriach naboru.
Procedura odwoławcza
- W terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata/opiekun może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej z pisemnym wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola.
- Uzasadnienie sporządza Komisja Rekrutacyjna w terminie 5 dni od dnia wystąpienia z wnioskiem o uzasadnienie.
- Rodzic kandydata, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia może wnieść do Dyrektora Przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej. Obowiązuje forma pisemna.
- Dyrektor Przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.
- Na rozstrzygnięcie Dyrektora Przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego.
Załączniki:
OŚWIADCZENIE RODZICA O WIELODZIETNOŚCI RODZINY – załącznik nr 1
OŚWIADCZENIE RODZICA O UCZĘSZCZANIU RODZEŃSTWA KANDYDATA DO TEGO SAMEGO PRZEDSZKOLA – załącznik nr 2
OŚWIADCZENIE RODZICA O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU- załącznik nr 3
Wniosek przyjęcia dziecka do przedszkola – załącznik nr 4
Załącznik nr 1
…………………………………………… Zambrów, dnia ……………….
(imię i nazwisko składającego oświadczenie)
OŚWIADCZENIE RODZICA O WIELODZIETNOŚCI RODZINY
W związku z ubieganiem się o przyjęcie dziecka do Miejskiego Przedszkola Nr 5
w Zambrowie oświadczam, że ……………………………..……………………..…………..
(imię i nazwisko dziecka)
wychowuje się w rodzinie wielodzietnej, jako jedno z ……… dzieci.
Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
……….……………………………………
(czytelny podpis rodzica – wnioskodawcy)
Załącznik nr 2
……………………… Zambrów, dnia ………………………
(imię i nazwisko składającego oświadczenie)
OŚWIADCZENIE RODZICA O UCZĘSZCZANIU RODZEŃSTWA KANDYDATA DO TEGO SAMEGO PRZEDSZKOLA
W związku z ubieganiem się o przyjęcie dziecka do Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie oświadczam, że rodzeństwo ……………………………..……..…………..
(imię i nazwisko dziecka)
uczęszcza do grupy ………….. Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie.
Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
………………………………………………..
(czytelny podpis rodzica – wnioskodawcy)
Załącznik nr 3
………………………… Zambrów, dnia ………………………
(imię i nazwisko składającego oświadczenie)
OŚWIADCZENIE RODZICA O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU
W związku z ubieganiem się o przyjęcie dziecka do Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie oświadczam, że samotnie wychowuję dziecko
……………………………………………………….…..……..…………..
(imię i nazwisko dziecka)
oraz nie wychowuję żadnego dziecka z jego rodzicem.
Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
…………………………………………………….
(czytelny podpis rodzica – wnioskodawcy)
Załącznik nr 4
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO
MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 5 W ZAMBROWIE
ROK SZKOLNY 2020/2021
Wypełniony wniosek należy złożyć w kancelarii przedszkola
w terminie do 16 marca 2020 godz. 15:00
DATA ZŁOŻENIA WNIOSKU |
- DANE OSOBOWE DZIECKA
PESEL1 | ||||||||||||
IMIĘ | NAZWISKO | |||||||||||
ADRES ZAMIESZKANIA | ||||||||||||
MIASTO | ULICA | |||||||||||
NR DOMU/MIESZKANIA | GMINA | |||||||||||
- DANE OSOBOWE RODZICÓW
MATKA | ||||
IMIĘ | NAZWISKO | |||
ADRES ZAMIESZKANIA | ||||
MIASTO | ULICA | |||
NR DOMU/MIESZKANIA | GMINA | |||
NR KONTKAKTOWY | ADRES |
|||
OJCIEC | ||||
IMIĘ | NAZWISKO | |||
ADRES ZAMIESZKANIA | ||||
MIASTO | ULICA | |||
NR DOMU/MIESZKANIA | GMINA | |||
NR KONTKAKTOWY | ADRES |
|||
- PIERWSZY ETAP POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO – PROSZĘ ZAZNACZYĆ ODPOWIEDNIĄ SYTUACJĘ RODZINNĄ I DOŁĄCZYĆ DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE.2
SYTUACJA W RODZINIE | ZAZNACZENIE (x) | UWAGI KOMISJI |
Wielodzietność rodziny (3 dzieci i więcej)3 | ||
Niepełnosprawność kandydata4 | ||
Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata4 | ||
Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata4 | ||
Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata4 | ||
Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie5 | ||
Objęcie kandydata pieczą zastępczą6 |
- DRUGI ETAP POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO PROSZĘ ZAZNACZYĆ ODPOWIEDNIĄ SYSTUACJĘ RODZINNĄ I DOŁĄCZYĆ DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE.
SYTUACJA W RODZINIE | ZAZNACZENIE (x) | UWAGI KOMISJI |
Pozostawanie obydwojga rodziców w zatrudnieniu albo rodzica samotnie wychowującego kandydata w zatrudnieniu lub prowadzenie działalności gospodarczej7 | ||
Jedno z rodziców pozostaje w zatrudnieniu lub prowadzenie przez niego działalności gospodarczej7 | ||
Położenie przedszkola najbliżej miejsca zamieszkania lub pracy jednego z rodziców8 | ||
Uczęszczanie rodzeństwa kandydata do tego przedszkola9 |
- WSKAZANIE KOLEJNOŚCI WYBRANYCH PRZEDSZKOLI10
PRZEDSZKOLE | OZNACZENIE KOLEJNOŚCI (1-4) | UWAGI KOMISJI |
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 1 W ZAMBROWIE UL. SADOWA 5, |
||
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 3 W ZAMBROWIE UL. MAGAZYNOWA 2A |
||
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 4 W ZAMBROWIE UL. PAPIEŻA JANA PAWŁA II 8A |
||
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 6 W ZAMBROWIE UL. 71 PUŁKU PIECHOTY 10 |
Załączniki:
- ………………………………………………………………………………………….
- ………………………………………………………………………………………….
- ………………………………………………………………………………………….
- ………………………………………………………………………………………….
- ………………………………………………………………………………………….
- ………………………………………………………………………………………….
- ………………………………………………………………………………………….
- ………………………………………………………………………………………….
KLAUZULA INFORMACYJNA DOT. OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r.
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, o zasadach przetwarzania danych osobowych Państwa i Państwa dzieci i o przysługujących w związku z tym prawach.
Administratorem Państwa danych osobowych oraz Państwa dzieci jest:
DYREKTOR MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 5 W ZAMBROWIE
- Obrońców Zambrowa 6
18-300 Zambrów
- W przypadku pytań dotyczących sposobu i zakresu przetwarzania danych, a także w celu realizacji przysługujących Państwu uprawnień, prosimy o kontakt z IOD za pomocą adresu mail: inspektorochronydanych@kowalczyk.pro
- Państwa dane osobowe zbierane i przetwarzane są w celu przeprowadzenia rekrutacji dzieci do Miejskiego Przedszkola nr 5 w Zambrowie na podstawie art. 131 ust. 2, art. 150 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe oraz na podstawie uchwały Nr 140/XXV/17 Rady Miasta Zambrów z dnia 21 lutego 2017 r. w sprawie ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Zambrów z późn. zm.
- Odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być inne Miejskie Przedszkola Gminy Miasto Zambrów wg wskazanych przez Państwa preferencji oraz organ prowadzący – Gmina Miasto Zambrów.
- Państwa dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres zgodny z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt tj. rok od czasu zakończenia rekrutacji.
- W związku z przetwarzaniem danych przysługują Państwu następujące uprawnienia:
– prawo dostępu do własnych danych osobowych, w tym prawo do uzyskania kopii tych danych;
– prawo do sprostowania (poprawiania) danych, w przypadku, gdy dane osobowe są nieprawidłowe bądź niekompletne;
– w uzasadnionych przypadkach prawo do usunięcia oraz prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
- Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe ze względu na w/w przepisy prawa.
- Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych, które Państwa dotyczą narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r.
- 1. W przypadku braku nr PESEL należy wpisać serię i numer paszportu bądź innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.
- 2. Dokumenty są składane w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu bądź też postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica
3.Wypełnić załącznik nr 1 do wniosku – Oświadczenie rodzica o wielodzietności rodziny.
4.Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie
o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.
5.Prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz/lub (w przypadku braku podstaw do wyroku sądu czy aktu zgonu) oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem wg załącznika nr 3.
- 6. Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2017 r. poz. 697, 1292 i 2217 oraz z 2018 r. poz. 107 i 416).
7.Zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu, wydruk ze strony Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, informacja z Krajowego Rejestru Sądowego.
8.Oświadczenie rodziców lub zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu.
9.Oświadczenie rodziców wg załącznika nr 2 do Wniosku.
- 10. Wskazanie kolejności wybranych przedszkoli w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych (1-4). W przypadku braku miejsc dokumenty rekrutacyjne zostaną przekazane wg kolejności w celu uzupełnienia rekrutacji.
Na podstawie zakończonego procesu składania przez rodziców
deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego
i uczęszczania dziecka do Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie
dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie informuje,
że na rok szkolny 2020/2021 pozostało 117 wolnych miejsc.
ROCZNE OBOWIĄZKOWE PRZYGOTOWANIE PRZEDSZKOLNE
PODSTAWA PRAWNA:
-
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59) zwana dalej „prawo oświatowe”,
-
Ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1201 ze zm.) zwana dalej „ustawą egzekucyjną”.
Zgodnie zart. 31 ust. 4 prawa oświatowego dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.
Zgodnie z art. 42 prawa oświatowego niespełnienie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego podlega egzekucji w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
Obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.
W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 7 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat.
Rodzice dziecka podlegającemu obowiązkowi przygotowania przedszkolnego są zobowiązani do:
- dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego,
- zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia,
- zapewnienie dziecku warunków umożliwiających przygotowywanie się do zajęć,
- informowania w terminie do 30 września każdego roku, dyrektora szkoły podstawowej w obwodzie której mieszka dziecko, o realizacji tego obowiązku za granicą.
Przez niespełnienie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego należy rozumieć nieusprawiedliwioną nieobecność w okresie jednego miesiąca na co najmniej 50% obowiązkowych zajęć edukacyjnych w przedszkolu (oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej)
Na gruncie ustawy egzekucyjnej obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego należy do kategorii obowiązków o charakterze niepieniężnym ( art.2 § 1 pkt 10)
Środkiem przymuszającym do wyegzekwowania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego jest grzywna w celu przymuszenia.