Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Europo Jesteśmy Z Tobą. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych 2019-10-28

Wspaniałe czerwone dekoracje, uroczystości przedszkolne, konkursy, a także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, tworzenie symboli barw narodowych ze społeczności naszego przedszkola, to sposoby obchodzenia ważnych świąt narodowych w naszej placówce.

Nasze działania  i zaangażowanie w wychowywanie najmłodszego pokolenia w duchu patriotyzmu i szacunku do historii naszego kraju zostały nagrodzone podczas podsumowania konkursu “Europo Jesteśmy Z Tobą. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” organizowanego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku.

Najważniejszym celem konkursu jest poszukiwanie nowych, interesujących i integrujących szerokie grupy dzieci, uczniów, nauczycieli i rodziców form przeżywania świąt narodowych i rocznic ważnych wydarzeń historycznych w placówkach oświatowych. Poprzez dekoracje zewnętrzne i wewnętrzne w placówkach, kształtowanie szacunku do symboli narodowych i symboli Unii Europejskiej pokazanie społeczności lokalnej, jak ważne są dla nas te święta.

Wyróżnienie naszej placówki, która powstała rok temu jest dla nas ogromnym docenieniem naszego wkładu pracy. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 28.10.2019r. w siedzibie Filharmonii i Opery w Białymstoku. Gośćmi honorowymi byli: Minister Edukacji Narodowej – pan Dariusz Piontkowski, Wojewoda Podlaski – pan Bohdan Paszkowski oraz Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku – pani Beata Pietruszka. Nasze przedszkole podczas wręczenia nagród reprezentowali: Pani Dyrektor – Anna Biała, nauczycielki naszego przedszkola – Justyna Marcak, Katarzyna Pomazańska, Alicja Szulc, przedstawiciel Rady Rodziców – Monika Łukasik oraz dzieci z naszego przedszkola.

2019 © Copyright - Miejskie Przedszkole NR 5 w Zambrowie - Projekt arcyNET.pl. Wykonanie MARKOMP.pl
Zmień rozmiar
Kontrast