Lekcja ratownictwa

6 maja nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Brały w nim udział wszystkie dzieci. Celem spotkania było: poznanie elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz uświadomienie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.

Dzieci poznały pracę ratownika, dowiedziały się co należy robić w sytuacji zagrożenia lub gdy nastąpił wypadek. Przypomniały sobie numery alarmowe na policję, pogotowie i straż pożarną. Bardzo ciekawa była lekcja pokazowa na której dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda fachowe udzielanie pierwszej pomocy (na fantomie). Na koniec dzieci mogły wcielić się w role ratownika i poszkodowanego. Obejrzały też wyposażenie karetki.

Spotkanie okazało się bardzo interesujące zarówno dla dzieci, jak i personelu przedszkolnego. Na koniec zaproszeni gości otrzymali dyplomy podziękowania. Spotkanie przygotowały panie: Jolanta Matys i Bogusława Żurawska. Bardzo dziękujemy również pani Joannie Jastrząb za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

2019 © Copyright - Miejskie Przedszkole NR 5 w Zambrowie - Projekt arcyNET.pl. Wykonanie MARKOMP.pl
Zmień rozmiar
Kontrast