Wspólne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen radości i okazywania sobie wzajemnie miłości. Dla dzieci są to najpiękniejsze święta, na które najbardziej czekają. Wraz ze świętami odżywają nasze piękne polskie tradycje. Obyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie wzbogacają codzienne życie. Szczególnie dla najmłodszych stanowi to wartość nieprzemijającą. W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy spotkanie przedszkolaków i ich bliskich z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 

Świąteczne przedstawienie miało tradycyjną formę. Dzieci w pięknych strojach wcieliły się w postacie Świętej Rodziny, aniołów, pastuszków oraz trzech króli. Do stajenki przywędrowały też dzieci ubrane w regionalne stroje. Jasełka przeplatane były świątecznymi piosenkami, śpiewanymi przez dzieci z każdej grupy przedszkolnej. Wszyscy zostali nagrodzeni za swoje występy gromkimi brawami.

  Po występach przedszkolaków wszyscy wspólnie z zaśpiewali dwie kolędy przy gitarowym akompaniamencie państwa Beaty i Jarosława Jankowskich. Na zakończenie dyrektor Anna Biała zaprosiła dzieci i rodziców na bożonarodzeniowy kiermasz oraz słodki poczęstunek.

2019 © Copyright - Miejskie Przedszkole NR 5 w Zambrowie - Projekt arcyNET.pl. Wykonanie MARKOMP.pl
Zmień rozmiar
Kontrast