Teatr Kamishibai 2019-11-22

22 listopada nasze przedszkole odwiedziły dwie panie Elżbieta Konarzewska oraz Dorota Trzaska z dwójką swoich podopiecznych z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Długoborzu.
Spotkanie było niezwykłe, ponieważ zaproszeni goście przywieźli ze sobą magiczną skrzynkę, czyli Papierowy Teatr – Kamishibai. Na początku panie opowiedziały skąd wywodzi się papierowy teatrzyk i na czym polega. Przedszkolaki miały okazję poznać nową technikę czytania bajek wywodzącą się z Japonii. Papierowy teatrzyk wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci, ponieważ wcześniej nie zetknęły się z magiczną skrzynką. 5- i 6-latki obejrzały dwie bajeczki pt: „Mój przyjaciel Kemushi” i „Szukając Marudka”. Po obejrzeniu bajek przedszkolaki wręczyły gościom podziękowania, a na wszystkie dzieci czekały słodkości. Teatrzyk okazał się bardzo interesujący.

Choinka

10.01.2018r odbyła się pierwsza w naszym przedszkolu zabawa choinkowa. Przy dźwiękach skocznych i lubianych melodii, w blasku migocących, kolorowych światełek wszyscy wesoło bawiliśmy się na hali sportowej, która tego dnia wyglądała inaczej niż na co dzień – udekorowana była kolorowymi balonami, serpentynami oraz śnieżynkami. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Pod czujnym okiem wodzireja prowadzone były różne konkursy i zabawy. Były też korowody, kółeczka i tańce w parach. Impreza była udana, na co wskazywały uśmiechnięte i zadowolone twarze uczestników. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który po dyskotece obdarował dzieci prezentami. Choinkę przedszkolną zorganizowała Rada Rodziców. Imprezę prowadził pan Adam Wędrak z Łomży

2019 © Copyright - Miejskie Przedszkole NR 5 w Zambrowie - Projekt arcyNET.pl. Wykonanie MARKOMP.pl
Zmień rozmiar
Kontrast