EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych

Pierwszy rok funkcjonowania Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie zbiegł się z ważnymi rocznicami: 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 15-leciem przynależności Polski do Unii Europejskiej.

Obchody tych rocznic oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przybrały w MP5 niecodzienny wymiar. Dodatkową inspiracją do działań stał się konkurs „EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych”.

Uroczysty charakter miał wystrój całej placówki: flagi, hasła, balony, zdjęcia, dekoracje okien, biało-czerwone kwiaty i wystawa patriotycznych prac, wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi. Wystawa była efektem zrealizowanego w MP5 projektu, w ramach którego 11 grup wykonało po 9 prac (99 prac). 100-ną pracą był cykl zdjęć dzieci i personelu przedszkola w biało-czerwonych strojach tworzących flagę i kontury Polski.

Niezwykła aranżacja przedszkolnych wnętrz stanowiła tło do obchodów w pierwszej połowie maja świąt państwowych oraz ważnych rocznic.

Kulminacyjnym momentem była zorganizowana we współpracy z organem prowadzącym uroczystość z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich i 15-tu lat obecności Polski w strukturach UE. Do przybycia, oglądania wystawy i zwiedzania placówki w odświętnym wydaniu zaprosiliśmy społeczeństwo naszego miasta i okolic. Najmłodsi zaprezentowali się podczas występów a w konkursach wykazali doskonałą wiedzą na temat UE i Polski, za co otrzymali nagrody ufundowane przez Miasto Zambrów.

Wystrój przedszkola wpłynął na podniosły charakter obchodów rocznic i świąt, podczas których dzieci, nauczyciele, personel obsługi, rodzice, przedstawiciele władz, goście wspólnie przeżywali ważne wydarzenia w wyjątkowej scenografii.

Konkurs jest realizowany przez Wojewodę Podlaskiego, Kuratorium Oświaty i Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku we współpracy z Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

2019 © Copyright - Miejskie Przedszkole NR 5 w Zambrowie - Projekt arcyNET.pl. Wykonanie MARKOMP.pl
Zmień rozmiar
Kontrast